Znajdź kurs, studia, szkolenie

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2011/2012 - harmonogram, arkusze, odpowiedzi

łopina, ak
13.12.2011 , aktualizacja: 17.12.2011 14:46
A A A
Już po raz drugi w tym miesiącu gimnazjaliści stają na egzaminacyjnym poligonie. W zeszłym tygodniu pisali próbny egzamin z CKE, w tym pisać będą próbny egzamin gimnazjalny z Operonem.
Arkusze i odpowiedzi z próbnego egzaminu gimnazjalnego z Operonem 2011/2012 będzie można znaleźć następnego dnia po każdym egzaminie na łamach Gazety Wyborczej oraz na stronach serwisu GazetaEdukacja.pl. Przypominamy, że treść arkuszy i odpowiedzi chroniona jest prawem autorskim. Prawo do ich publikacji ma wydawnictwo Operon, GazetaEdukacja.pl i "Gazeta Wyborcza".

Trzydniowy próbny egzamin gimnazjalny z Operonem rozpocznie się w środę 14 grudnia. Tego dnia gimnazjaliści sprawdzą swoją wiedzę z przedmiotów humanistycznych w zupełnie nowej formule.

Egzamin z przedmiotów humanistycznych składał z dwóch części. Pierwsza część to zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie, na której napisanie, uczniowie mieli 60 minut. Druga część składała się z zadań z języka polskiego i trwała 90 minut.

Podobnie będzie wyglądał egzamin z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, który odbędzie się w czwartek 15 grudnia. Uczniowie najpierw napiszą test z przedmiotów przyrodniczych (czas trwania 60 minut), a później z matematyki (czas trwania 90 minut).

Egzamin z języków obcych odbędzie się w piątek 16 grudnia i będzie składał się z dwóch poziomów: podstawowego (czas trwania 60 minut) oraz rozszerzonego (czas trwania 60 minut).

Dyskutuj o egzaminie egimnazjalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Gimnazjalipsa" .Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem nie jest obowiązkowy. Szkoły, które chciały, by ich uczniowie mieli jeszcze jedną szansę, na sprawdzenie swoich umiejętności i obycie się z egzaminem przed tym, który muszą napisać w kwietniu, musiały tylko zgłosić chęć udziału w PEG Operon 2011/2012.

W związku z tym do akcji zgłosiło się ok. 50% wszystkich szkół ponadgimnazjalnych. Najwięcej, z województwa mazowieckiego -.14,5% .wszystkich zgłoszeń i małopolskiego 10,7%. Najmniej z województwa opolskiego i podlaskiego - niewiele ponad 2% wszystkich zgłoszeń. W sumie w akcji weźmie udział ponad 207 tyś. uczniów.

Z języków obcych najwięcej osób wybrało język angielski - 82% uczniów. Co ciekawe każdy z nich zdecydował się pisać egzamin z j. angielskiego na poziomie rozszerzonym.

Czeka cię egzamin gimnazjalny? Zapisz się na bezpłatny newsletter dla gimnazjalistów!Pod poniższymi linkami znajdziesz arkusze i odpowiedzi z poszczególnych egzaminów!

język polski - arkusze i odpowiedzi

historia i wiedza o społeczeństwie - arkusze i odpowiedzi

matematyka - arkusze i odpowiedzi

przedmioty przyrodnicze - arkusze i odpowiedzi

język angielski, poziom podstawowy - arkusze i odpowiedzi

język angielski, poziom rozszerzony - arkusze i odpowiedzi

język niemiecki, poziom podstawowy - arkusze i odpowiedzi

język niemiecki, poziom rozszerzony - arkusze i odpowiedzi

język rosyjski, poziom podstawowy - arkusze i odpowiedzi

język rosyjski, poziom rozszerzony - arkusze i odpowiedzi

język francuski, poziom podstawowy - arkusze i odpowiedzi

język francuski, poziom rozszerzony - arkusze i odpowiedziPYTANIE Jak oceniasz próbny egzamin gimnazjalny z Operonem?

 Jest potrzebny i przydatny. Dzięki niemu wiem, jakie mam jeszcze braki
 Dobrze, że jest, ale jakby go nie było, to bym nie płakał
 Gdyby go nie było, nie musiałbym się teraz stresować
 Jest zupełnie niepotrzebny
Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Polub nas na Facebooku