Znajdź kurs, studia, szkolenie

Matura 2013. Język angielski, odpowiedzi, arkusze

ep, CKE
08.05.2013 , aktualizacja: 08.05.2013 21:49
A A A Drukuj
Matura z języka angielskiego to trzeci egzamin obowiązkowy, z jakim przyjdzie się zmierzyć tegorocznym maturzystom. Uczniowie sprawdzą swoją wiedzę z zakresu języka angielskiego na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie podstawowym rozpocznie się o godz. 9. Odpowiedzi z języka angielskiego będzie można znaleźć w serwisie Edulandia.pl po godzinie 13.
Na rozwiązanie części podstawowej uczniowie mają 120 minut. Z kolei poziom rozszerzony składa się z dwóch części, z których pierwsza trwa 120 minut, druga natomiast 70 minut.

Oficjalne arkusze i przykładowe odpowiedzi do egzaminu maturalnego 2013 znajdziesz (po zakończeniu egzaminu) w serwisie Edulandia.pl - Matura 2013 - odpowiedzi i arkusze, harmonogramMatura 2013. Język angielski - kiedy arkusze? Arkusze do egzaminów, które będą rozpoczynać się o godz. 9, zostaną opublikowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną tego samego dnia ok. godz. 14. Natomiast arkusze egzaminów, których początek przypadnie na godz. 14, będą dostępne dopiero następnego dnia (ok. godz. 9). Eksperci Edulandia.pl rozpoczną rozwiązywanie od razu, w momencie przekazania nam arkuszy przez CKE. Przykładowe odpowiedzi będziemy publikowali "zadanie po zadaniu".

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2013" bez tajemnic.Matura 2012 - jak wyglądał egzamin maturalny z języka angielskiego?

W ubiegłym roku arkusz egzaminacyjny z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym składał się z 35 zadań zamkniętych. Zadania sprawdzały głównie wiadomości oraz umiejętności w trzech obszarach: rozumienia słuchanego tekstu, rozumienia pisanego tekstu i tworzenia wypowiedzi pisemnej. Za rozwiązanie wszystkich zadań zdający mógł otrzymać maksymalnie 50 punktów (1 punkt za zadania zamknięte oraz 5 i 10 punktów za wypowiedzi pisemne).

W zeszłym roku najczęściej wybieranym językiem obcym na egzaminie był język angielski. Wybrało go 84,2% maturzystów. Warto dodać, że wyniki egzaminu z 2012 r. były nieco niższe niż wyniki z ubiegłych lat. Około 20% osób zdających otrzymało od 65 do 81% punktów.

Matura z języka angielskiego. Z czym uczniowie mają największy problem? Egzamin maturalny z języka angielskiego ma na celu zweryfikować umiejętność maturzystów rozpoznawania i stosowania struktur leksykalno-gramatycznych. Służą temu zadania w postaci krótkich form pisemnych. Okazuje się, że uczniowie nadal mają problem ze zrozumieniem słuchanego tekstu. O wiele lepiej radzą sobie z odczytaniem pisemnych treści, które są oparte na tekstach oryginalnych lub adaptowanych zamieszczonych w arkuszu egzaminacyjnym. Maturzyści powinni pamiętać o tym, że znajomość języków obcych nie jest jedynie sposobem na uzyskanie zadowalającego wyniku z egzaminu maturalnego. W obecnych czasach umiejętność ta znacznie zwiększa szanse znalezienia dobrej pracy oraz umożliwia studiowanie za granicą.

Wynik egzaminu maturalnego

Prace maturzystów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów. Świadectwa zostaną przesłane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne 28 czerwca 2013 r.

Świadectwo maturalne zawiera informację o procentowym wyniku z każdego zdawanego przez ucznia przedmiotu, w tym z egzaminów ustnych z języka polskiego i języka obcego, obowiązkowego przedmiotu oraz ewentualnie przedmiotów dodatkowych. Przy liczbie znajduje się informacja o zdawanym poziomie, procentowym wyniku z arkuszy podstawowych i rozszerzonych.

Zobacz także

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (5)
Zaloguj się
 • adatter

  Oceniono 2 razy 2

  Pytanie odnośnie matury rozszerzonej - czy w recenzji mogę opisać nieistniejącą książkę/film, mylić bohaterów i wydarzenia? Liczy się forma czy treść recenzowanego dzieła też? :P

 • Oceniono 1 raz -1

  wyjasnij nastepujace gnioty ze slangu miejskiego ;) i pozamiatane...

  elephant in the phone
  elephant in the room
  elephant in the sand
  Elephantious
  elephantis
  Elephantis Bonerus
  Elephantisha
  Elephantist
  Elephantitass
  elephantitis
  elephantitis of the head
  elephantitis of the nuts
  elephantitis-of-the-testicles
  Elephantitis Vaginitis
  elephantitous
  Elephantitus
  elephantium
  Elephant Job
  elephant jockey
  Elephant John
  Elephant Juice
  Elephant Junk
  Elephant-keeper
  Elephant Kiss
  elephant kisses

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Oferty edukacyjne