Znajdź kurs, studia, szkolenie

Matura 2013, język angielski rozszerzony, odpowiedzi

ep, CKE
09.05.2013 , aktualizacja: 09.05.2013 19:25
A A A Drukuj
Matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym już za nami. Egzamin maturalny z języka angielskiego na poziomie rozszerzonym rozpocznie się o godzinie 14. Odpowiedzi z języka angielskiego na poziomie podstawowym można znaleźć w serwisie Edulandia.pl. Uczniowie będą mogą sprawdzić, czy ich odpowiedzi pokrywają się z odpowiedziami naszych ekspertów.
Matura z języka angielskiego na poziomie podstawowym zakończyła się o godzinie 11. Na rozwiązanie tego poziomu, uczniowie mieli 120 minut. Poziom rozszerzony języka angielskiego zaczną pisać o godzinie 14.

Z egzaminu maturalnego z języka angielskiego na poziomie podstawowym z części pisemnej maksymalnie osiągnąć można 50 punktów. Egzamin pisemny na poziomie podstawowym składa się z trzech części: rozumienia ze słuchu (15 pkt), rozumienia tekstu czytanego (20 pkt) i wypowiedzi pisemnej (15 pkt).

Oficjalne arkusze i przykładowe odpowiedzi do egzaminu maturalnego 2013 znajdziesz (po zakończeniu egzaminu) w serwisie Edulandia.pl - Matura 2013 - odpowiedzi i arkusze, harmonogramOdpowiedzi z języka angielskiego w serwisie Edulandia.pl

Arkusz z matury z języka angielskiego na poziomie podstawowym zostanie opublikowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną tego samego dnia ok. godz. 14. Natomiast arkusze egzaminów, których początek przypadnie na godz. 14, będą dostępne dopiero następnego dnia (ok. godz. 9). Eksperci Edulandia.pl rozpoczną rozwiązywanie od razu, w momencie przekazania nam arkuszy przez CKE. Przykładowe odpowiedzi będziemy publikowali "zadanie po zadaniu".

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2013" bez tajemnic.Matura 2012 - jak wyglądał egzamin maturalny z języka angielskiego?

W ubiegłym roku arkusz egzaminacyjny z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym składał się z 35 zadań zamkniętych. Zadania sprawdzały głównie wiadomości oraz umiejętności w trzech obszarach: rozumienia słuchanego tekstu, rozumienia pisanego tekstu i tworzenia wypowiedzi pisemnej. Za rozwiązanie wszystkich zadań zdający mógł otrzymać maksymalnie 50 punktów (1 punkt za zadania zamknięte oraz 5 i 10 punktów za wypowiedzi pisemne).

W zeszłym roku najczęściej wybieranym językiem obcym na egzaminie był język angielski. Wybrało go 84,2% maturzystów. Warto dodać, że wyniki egzaminu z 2012 r. były nieco niższe niż wyniki z ubiegłych lat. Około 20% osób zdających otrzymało od 65 do 81% punktów.

Matura z języka angielskiego. Czego uczniowie nie potrafią?

Język angielski sprawił najwięcej problemów trzy lata temu. W 2010 r. egzamin zdało jedynie 86 proc. maturzystów. W dwóch ostatnich latach zaliczyło ponad 90 proc. (2011 r. - 95 proc., 2012 - 91 proc.).

Egzamin maturalny z języka angielskiego ma na celu zweryfikować umiejętność maturzystów rozpoznawania i stosowania struktur leksykalno-gramatycznych. Służą temu zadania w postaci krótkich form pisemnych. Okazuje się, że uczniowie nadal mają problem ze zrozumieniem słuchanego tekstu. O wiele lepiej uczniowie radzą sobie z odczytaniem pisemnych treści, które są oparte na tekstach oryginalnych lub adaptowanych zamieszczonych w arkuszu egzaminacyjnym. Maturzyści powinni pamiętać o tym, że znajomość języków obcych nie jest jedynie sposobem na uzyskanie zadowalającego wyniku z egzaminu maturalnego. W obecnych czasach umiejętność ta znacznie zwiększa szanse znalezienia dobrej pracy oraz umożliwia studiowanie za granicą.

Wynik egzaminu maturalnego

Prace maturzystów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów. Świadectwa zostaną przesłane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne 28 czerwca 2013 r.

Świadectwo maturalne zawiera informację o procentowym wyniku z każdego zdawanego przez ucznia przedmiotu, w tym z egzaminów ustnych z języka polskiego i języka obcego, obowiązkowego przedmiotu oraz ewentualnie przedmiotów dodatkowych. Przy liczbie znajduje się informacja o zdawanym poziomie, procentowym wyniku z arkuszy podstawowych i rozszerzonych.

Zobacz także

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (2)
Zaloguj się
  • sunphrase

    Oceniono 2 razy 0

    Strona sunphrase.com bardzo pomaga w pisanieu tekstow po angielsku. Wpisujemy tam tylko kluczowe wyrazy ze zdania ktore chcemy napisac np.: would like i otrzymujemy odrazu podpowiedzi jak powinno wygladac nasze zdanie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Oferty edukacyjne