Znajdź kurs, studia, szkolenie

Matura 2013, chemia [ODPOWIEDZI]

ep, CKE
14.05.2013 , aktualizacja: 20.05.2013 15:25
A A A Drukuj
Matura 2013

Matura 2013 (Fot. Jakub Orzechowski / AGENCJA GAZE)

Matura z chemii na poziomie podstawowym i rozszerzonym już za nami. Uczniowie, którzy będą chcieli sprawdzić poprawność swoich odpowiedzi, będą mogli to zrobić ok. godziny 14. Wówczas w serwisie Edulandia.pl zamieścimy przykładowe odpowiedzi przygotowane przez naszych ekspertów. Sprawdźcie, czy wasze odpowiedzi są prawidłowe.


Oficjalne arkusze i przykładowe odpowiedzi do egzaminu maturalnego 2013 znajdziesz w serwisie Edulandia.pl:
- Matura 2013, chemia, poziom podstawowy - odpowiedzi i arkusze
- Matura 2013, chemia, poziom rozszerzony - odpowiedzi i arkuszeOdpowiedzi już niebawem! Sprawdź, czy zdałeś!

Egzamin maturalny z chemii trwał 120 minut. Uczniowie na egzaminie maturalnym z chemii mogą otrzymać maksymalnie 50 punktów. Z kolei na poziom rozszerzony matury uczniowie mieli przeznaczone 150 minut. Za poprawnie rozwiązany poziom rozszerzony można zdobyć 60 punktów.

Matura 2013, chemia, odpowiedzi i arkusze

Arkusze do egzaminów, które będą rozpoczynać się o godz. 9, zostaną opublikowane przez Centralną Komisję Egzaminacyjną tego samego dnia ok. godz. 14. Natomiast arkusze egzaminów, których początek przypadnie na godz. 14, będą dostępne o godz. 19. Eksperci Edulandia.pl rozpoczną rozwiązywanie od razu, w momencie przekazania nam arkuszy przez CKE. Przykładowe odpowiedzi będziemy publikowali "zadanie po zadaniu".

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2013" bez tajemnic.Matura 2012. Chemia, poziom podstawowy - co było?

Arkusz maturalny z chemii sprawdzał umiejętność analizy i przetwarzania informacji pochodzących z różnych źródeł i przedstawionych w różnej formie. Na egzaminie maturalnym z chemii uczniowie musieli udzielić odpowiedzi na 30 poleceń. Były to polecenia, które wymagały wykazania się zdolnością rozumowania właściwego dla chemii, rozwiązywania problemów chemicznych. Najtrudniejszym zadaniem okazało się polecenie 28, które sprawdzało umiejętność posługiwania się nomenklaturą jednofunkcyjnych pochodnych węglowodorów.

Matura 2012. Chemia, poziom rozszerzony

W ubiegłym roku arkusz maturalny na poziomie rozszerzonym zawierał 38 zadań. Za poprawnie udzielone odpowiedzi zdający mogli otrzymać 60 punktów. Średni wynik zdawalności dla poziomu rozszerzonego wynosił 53 proc. Maturzyści zdający egzamin maturalny z chemii najlepiej poradzili sobie z zadaniami sprawdzającymi wiadomości objęte zakresem egzaminu.

Wynik egzaminu maturalnego

Prace maturzystów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów. Następnie świadectwa zostaną przesłane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne 28 czerwca 2013 r. Świadectwo maturalne zawiera informację o procentowym wyniku z każdego zdawanego przez ucznia przedmiotu, w tym z egzaminów ustnych z języka polskiego i języka obcego, obowiązkowego przedmiotu oraz ewentualnie przedmiotów dodatkowych. Przy liczbie znajduje się informacja o zdawanym poziomie, procentowym wyniku z arkuszy podstawowych i rozszerzonych.

Zobacz także

Zobacz więcej na temat:

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Oferty edukacyjne