Znajdź kurs, studia, szkolenie

Matura, biologia: poziom podstawowy i rozszerzony. Odpowiedzi!

ep, CKE
17.05.2013 , aktualizacja: 17.05.2013 12:10
A A A Drukuj
Matura z biologii na poziomie podstawowym i rozszerzonym już za nami. Odpowiedzi do matury z biologii już można znaleźć w serwisie Edulandia.pl. Sprawdźcie, czy Wasze rozwiązania pokrywają się z odpowiedziami udzielonymi przez naszych ekspertów.

Oficjalne arkusze i przykładowe odpowiedzi do egzaminu maturalnego z biologii znajdziesz w serwisie Edulandia.pl po godzinie 13. Sprawdź odpowiedzi:
- Matura 2013, biologia, poziom podstawowy - odpowiedzi i arkusze
- Matura 2013, biologia, poziom rozszerzony - odpowiedzi i arkuszeEgzamin maturalny z biologii sprawdza wiedzę z budowy i funkcji organizmu człowieka, z procesów biologicznych i z ochrony środowiska. Matura z biologii na poziomie podstawowym trwała 120 minut. Poziom rozszerzony maturzyści pisali pół godziny dłużej.

Matura 2012: Jak wyglądała matura z biologii?

W ubiegłym roku arkusz maturalny z biologii zawierał 30 zadań. Za ich poprawne rozwiązanie można było otrzymać 50 punktów. Maturzyści mieli problem z zadaniami sprawdzającymi wiadomości i umiejętności z zakresu budowy i funkcjonowania organizmu człowieka. Problematyczne okazały się również zadania z zakresu ekologii i genetyki. Podobnie jak w latach poprzednich uczniowie mieli wiele trudności z poleceniami, których rozwiązanie wymagało zinterpretowania informacji przedstawionych w różnej formie.

Matura 2012: Co było na maturze z biologii?

Na egzaminie maturalnym z biologii uczniowie musieli odpowiedzieć na 38 pytań. Większość zadań stanowiły polecenia wymagające wykorzystania wiedzy do rozwiązywania problemów biologicznych oraz umiejętność analizy, interpretacji i przetwarzania informacji pochodzących z różnych źródeł. Wyniki matury 2012 pokazały, że maturzyści byli lepiej przygotowani do matury na poziomie rozszerzonym niż do matury na poziomie podstawowym. Pojawiły się jednak problemy z wyjaśnieniem procesów i zjawisk biologicznych. Zazwyczaj powodem udzielenia błędnej odpowiedzi przez maturzystów była niewłaściwa interpretacja danych.

Matura 2012. Z czym uczniowie mieli największy problem?

Wyniki matury z biologii wykazały, że dla zdających, podobnie jak w latach poprzednich trudność stanowią zadania sprawdzające wiadomości i umiejętności z zakresu budowy i fizjologii organizmu człowieka. Uczniowie mieli problem z określeniem podstawowych procesów zachodzących w organizmie człowieka. Nadal duży problem stanowi interpretacja przedstawionego tekstu w kontekście polecenia. Wiąże się to niestety z brakiem zrozumienia zadania, a co za tym idzie, udzieleniem błędnej odpowiedzi.

Zdajesz w tym roku maturę? Bądź z nami na Facebooku! Ożeż w maturę, to już?! Powtórki, arkusze, panika, wróżby, rady, podpowiedzi, chillout, czyli "Matura 2013" bez tajemnic.Zobacz także

Zobacz więcej na temat:

Komentarze (1)
Zaloguj się
  • korowiow8

    Oceniono 2 razy 2

    podejrzewam,że najtrudniejsze pytanie, to było- "ile kroków na minutę robi wróbel" :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Oferty edukacyjne