Próbna matura z matematyki z Operonem 2013/2014 - matematyka, poziom podstawowy - Odpowiedzi

mt, źródło: Operon
27.11.2013 , aktualizacja: 28.11.2013 11:44
A A A
Pierwszy dzień próbnych matur.

Pierwszy dzień próbnych matur. (Fot. Wojciech Kardas / Agencja Gazeta)

Próbna matura z matematyki już za nami. Sprawdź odpowiedzi do próbnej matury z matematyki!

Sprawdź arkusze maturalne oraz oficjalne klucze odpowiedzi ODPOWIEDZIJak to będzie wyglądało?

Próbna matura z matematyki z Operonem 2013/2014 wystartuje dziś o godzinie 9. Poziom podstawowy próbnej matury z matematyki z Operonem potrwa 170 minut.

Matura z Operonem po raz pierwszy odbyła się w 2007 roku. Cieszy się ogromną popularnością. Obecnie przystępuje do niej prawie 90 proc. tegorocznych maturzystów.

Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z maturą próbną na facebookowym fanpage'u. Tutaj z innymi maturzystami możecie przygotować się do matury próbnej oraz podzielić się swoimi opiniami, przeanalizować i przedyskutować rozwiązania zadań. - "Ożesz w maturę" .

Próbna matura z matematyki - czego się spodziewać?

Z całą pewnością można się spodziewać sporej liczby pytań zamkniętych, a także kilku pytań otwartych o różnym stopniu trudności. W pytaniach zamkniętych w każdym można zdobyć jeden punkt. Prawidłowe rozwiązanie zadania otwartego jest premiowane zdecydowanie większą liczbą punktów w zależności od stopnia trudności. W ubiegłym roku na próbnej maturze z Operonem znalazły się zadania, za które można było zdobyć 5 punktów.

W ubiegłym roku matura z matematyki na poziomie podstawowym zawierała 32 zadania. Zadania 1-23 z próbnej matury z matematyki z Operonem to zadania zamknięte sprawdzające znajomość podstawowych pojęć matematycznych, definicji i twierdzeń. W tym przypadku za każde pytanie można było uzyskać jeden punkt. Zadania otwarte na próbnej maturze z matematyki z Operonem to zadania 24-32, które wymagały przeprowadzenia krótkiego rozumowania. Wśród zagadnień na próbnej maturze z matematyki z Operonem znalazły się ciągi matematyczne, równania i nierówności, a także zadania otwarte, za które można było otrzymać nawet pięć punktów. Te zadania na próbnej maturze z matematyki z Operonem okazały się jednak najtrudniejsze dla maturzystów.

Matura w maju? Zapisz się na bezpłatny newsletter dla maturzystów!


PYTANIE Jak myślisz, ile procent punktów uzyskasz z próbnej matury z matematyki?

  • 0 - 30%
  • 31 - 50%
  • 51 - 70%
  • 71-90%
  • 91 - 100%

Zobacz więcej na temat:

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX