Znajdź kurs, studia, szkolenie

Próbny egzamin gimnazjalny 2014, Operon. Część humanistyczna: język polski, historia i WOS

MT
10.12.2013 , aktualizacja: 10.12.2013 11:02
A A A Drukuj
Egzamin gimnazjalny 2013. Uczniowie podczas egzaminu gimnazjalnego w Gimnazjum nr 26 w Łodzi.

Egzamin gimnazjalny 2013. Uczniowie podczas egzaminu gimnazjalnego w Gimnazjum nr 26 w Łodzi. (Fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta)

Próbny egzamin gimnazjalny z części humanistycznej rozpoczął się o godzinie 9.00. Gimnazjaliści podczas pierwszego dnia próbnego egzaminu gimnazjalnego sprawdzą swoją wiedzę z języka polskiego, historii oraz wiedzy o społeczeństwie. Jutro opublikujemy oficjalne arkusze i klucze odpowiedzi do części humanistycznej próbnego egzaminu gimnazjalnego.


Próbny egzamin z części humanistycznej rozpocznie się o godz. 9.00. Na rozwiązanie części humanistycznej uczniowie będą mieli 150 minut.

Arkusze do części humanistycznej próbnego egzaminu gimnazjalnego z Operonem oraz oficjalne klucze odpowiedzi opublikujemy jutro o godzinie 11.00. Jednak już teraz można porównać swoje rozwiązania w komentarzach pod poniższymi artykułem

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2013/2014, część humanistycznaGdzie zostaną opublikowane arkusze i odpowiedzi do próbnego egzaminu gimnazjalnego z Operonem?

Arkusze i klucze odpowiedzi będzie można sprawdzić jutro. O godzinie 11.00 będzie można je znaleźć na portalu Edulandia.pl a o godzinie 10.00 na stronie gieldagimnazjalna.pl. Wszystkie inny serwisy, które opublikują arkusze lub klucze odpowiedzi, naruszą autorskie prawa majątkowe przysługujące Wydawnictwu Pedagogicznemu OPERON.

Powiedz, jak Ci poszło!

Bezpośrednio po egzaminie w komentarzach pod tekstem dotyczącym konkretnego egzaminu będziecie mogli porozmawiać o swoich odpowiedziach oraz ponarzekać na trudność zadań. Powiedzie, jak Wam poszło, co Wam się nie podobało, jakich wyników się spodziewacie. Wsparcie 24 godziny na dobę!

Dyskutuj o egzaminie gimnazjalnym. Dziel się opiniami, odpowiedziami i wątpliwościami związanymi z egzaminem na facebookowym fanpage'u "Gimnazjalipsa" .Co to jest próbny egzamin gimnazjalny z Operonem?

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem to coroczny projekt, w ramach którego zostaje bezpłatnie przygotowany próbny egzamin maturalny dla uczniów gimnazjum w całej Polsce. Próbne egzaminy gimnazjalne z Operonem z lat ubiegłych można znaleźć w bazie testów na stronach Edulandia.pl - Egzamin gimnazjalny - baza egzaminów gimnazjalnych.

Arkusze egzaminacyjne są przygotowywane przez doświadczonych egzaminatorów o wysokich kwalifikacjach. Gwarantuje to najwyższe standardy próbnego egzaminu gimnazjalnego.

Udział w próbnym egzaminie gimnazjalnym z Operonem nie jest obowiązkowy. Szkoły, które zgłosiły chęć uczestnictwa w akcji, dały tym samym swoim uczniom kolejną szansę na sprawdzenie swojej wiedzy. Gimnazjaliści mają również okazję zmierzyć się z realiami egzaminu, który przyjdzie im napisać w kwietniu.

Jak wygląda próbny egzamin gimnazjalny z części humanistycznej?

Część humanistyczna próbnego egzaminu gimnazjalnego zawiera pytania z języka polskiego oraz z historii i wiedzy o społeczeństwie. Zadania z języka polskiego mogą mieć formę zamkniętą lub otwartą. Wśród zadań otwartych z języka polskiego znajduje się dłuższa wypowiedź pisemna. Zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie mają formę zamkniętą. Całość trwa 150 minut.

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem w części humanistycznej w ubiegłym roku

W ubiegłym roku największą grupę uczniów, którzy napisali próbny egzamin gimnazjalny, stanowili gimnazjaliści z województwa podkarpackiego - 63,99%, najmniej z województwa podlaskiego - 38,8%.

Średni wynik, którzy uzyskali uczniowie z części humanistycznej próbnego egzaminu z Operonem, wynosił 57,3%, natomiast z wiedzy o społeczeństwie oraz historii jedynie 43,3%.

Najlepsze średnie wyniki z języka polskiego uzyskali uczniowie mieszkający na terenie województwa podkarpackiego: 60%, natomiast z historii i wiedzy o społeczeństwie najlepiej wypadli uczniowie z województwa lubelskiego: 57,7%.

Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem ma wskazać uczniom, nad czym muszą jeszcze popracować, by w przyszłości uzyskać zadowalający wyniki i dostać się do wybranej przez siebie szkoły średniej. Chociaż egzaminu gimnazjalnego nie można nie zdać, warto wyposażyć się w wiedzę i umiejętności, które z pewnością będą stanowić bazę podczas dalszej edukacji.
Zdjęcie Historia Egzamin gimnazjalny 2014 Vademecum Zdjęcie Język polski Egzamin gimnazjalny 2014 Vademecum Zdjęcie Wiedza o społeczeństwie Egzamin gimnazjalny 2014 Vademecum
Historia Egzamin gimnazjaln... Język polski Egzamin gimnaz... Wiedza o społeczeństwie Egz...
źródło: Okazje.info


PYTANIE Jak myślisz, ile procent punktów uzyskasz z próbnego egzaminu z Operonem w części humanistycznej?

  • 0 - 30%
  • 31 - 50%
  • 51 - 70%
  • 71-90%
  • 91 - 100%

Skomentuj:

Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Oferty edukacyjne