Sprawdzian szóstoklasisty 2014 - ODPOWIEDZI I ARKUSZE

EP,MT,NS,MB
01.04.2014 , aktualizacja: 14.09.2015 17:45
A A A
Zobacz arkusze i odpowiedzi sprawdzianu szóstoklasisty 2014 i sprawdź, ile punktów udało Ci się uzyskać!
Jak długo trwał sprawdzian szóstoklasisty?

Sprawdzian trwał 60 minut (w przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania sprawdzianu, czas ten mógł zostać przedłużony o maksymalnie 30 minut). Za rozwiązanie wszystkich zadań można otrzymać maksymalnie 40 punktów.

Kiedy będzie można odebrać wyniki sprawdzianu szóstoklasisty?

Arkusze sprawdzianu szóstoklasisty zostaną sprawdzone przez egzaminatorów, a ich wyniki będzie można odebrać razem ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej.

ZOBACZ ARKUSZ ZADAŃ EGZAMINU SZÓSTOKLASISTY 1.04.2014!Poprzez zadania zamieszczone w zestawie sprawdzany jest poziom opanowania wiadomości i umiejętności określonych w standardach wymagań egzaminacyjnych, będących podstawą przeprowadzenia sprawdzianu w klasie szóstej szkoły podstawowej.

Do tegorocznego sprawdzianu zostało zgłoszonych dokładnie 350 941 uczniów szkół podstawowych, dla których przygotowanych zostało ogółem 17 zestawów zadań, w tym 16 zestawów w języku polskim i jeden w języku litewskim.

Sprawdź arkusze i odpowiedzi sprawdzianu szóstoklasisty z poprzednich lat!Sprawdzian szóstoklasisty 2014 - pierwsze wrażenia uczniów

Zapytaliśmy szóstoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 260 im. Jana Matejki w Warszawie o to, jak im poszedł dzisiejszy sprawdzian.

Większość była zgodna, że sprawdzian nie był trudny.

"Sprawdzian był łatwy. Trzeba było napisać opowiadanie. Temat - co dwie głowy to nie jedna. Zadania matematyczne też były łatwe. Siatki, prostopadłościan. Myślałam, że będzie trudniejszy po próbnym. Pod koniec trochę się stresowałam - że nic nie zrobiłam, że wszystko jest źle. - mówią Kasia i Monika.

- Z zadań tekstowych trzeba było jeszcze napisać ogłoszenie. Jeśli ktoś się uczył, to było proste. Próbny był trudniejszy - dodaje Michał.

Większość uczniów deklarowała, że nie denerwowali się za bardzo przed sprawdzianem.

- Trochę bardziej denerwowałem się na sprawdzianie próbnym, teraz trochę mniej - mówi Hubert. Na początku był spory stres, ale gdy zobaczyłam pytania, to okazało się, że są łatwe - stwierdza Natalia.Zobacz także
Komentarze (16)
Zaloguj się
 • kocurxtr

  Oceniono 50 razy 46

  no fajne nawet, ale godzinka dla dzieciaków to może być za mało
  ja bym dodał jeszcze z 15 minut, żeby nie stresować upływem czasu ...

 • janzi

  Oceniono 62 razy 32

  Te, które mają zaradnych rodziców, miały 90 minut, reszta musiała się sprężać by wyrobić się w 60.

 • Aniela Siembor

  Oceniono 14 razy 2

  Mam problem. Chciałabym dowiedzieć się o punktację testu i sprawdzić na ile punktów napisałam. Za każdą na ten temat odpowiedź bardzo dziękuję.

 • Mateusz Rubak

  0

  istnieje 100% że będę miał powyżej 20 pkt i 75% szans że będę miał powyżej 30 :D

 • Wiktoria Kucharska

  Oceniono 4 razy 0

  Pisałam dzisiaj, łatwy był, ale miałam ogromny stres! W końcu jednak napisałam wszystko, optymistycznie liczę na 40 pkt. :) i czekam na wyniki

 • Natalia P

  Oceniono 28 razy -4

  Pisałam dzisiaj. Sprawdzian był baaaardzo prosty. wszystkie zadaniaz matematyki były proste i oopowiadanie też. Zostało mi jeszcze 20 min :)

 • natalia romaniak

  Oceniono 21 razy -5

  własnie dzisiaj pisałam sprawdzian i był bardzo ładtwy jak na mnie i jeszcze zostało całej mojej klasie 5 minut była bardzo łatywy tylko opowiadanie do kitu za tudne ale jakis sie napisało


  natalia :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX