Próbna matura z matematyki 2010/2011

ak
01.08.2011 , aktualizacja: 09.12.2010 14:50
A A A
Dziś o godz. 9 odbyła się próbna matura z matematyki. Była to jedyna oficjalna próbna matura organizowana przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w tym roku.

Matura z Operonem 2010!
Arkusze i odpowiedzi zostaną opublikowane pod tym linkiem: "Próbna matura z Operonem 2011" po godz. 15.00 następnego dnia po egzaminie.Próbna matura z matematyki - Odpowiedzi

Próbna matura z matematyki - Arkusz egzaminacyjny

W roku szkolnym 2009/2010 matematyka była po raz pierwszy od wielu lat przedmiotem obowiązkowym. Na maturze próbnej, która odbyła się rok temu próg 30 proc. punktów osiągnęło, czyli zdało egzamin, 76 proc. uczniów . W maju wynik był jeszcze lepszy - sukcesem zakończyło ją 87 proc. abiturientów.

Podczas tegorocznego próbnego egzaminu wszystko odbyło się tak, jak podczas prawdziwej matury. Dyrektorzy szkół z samego rana otrzymali, od specjalnie wynajętych przez CKE kurierów, arkusze egzaminacyjne zapakowane w tzw. bezpieczne koperty. Próbny egzamin rozpoczął się również o godzinie 9 i trwał 170 minut. Prace maturzystów zostały zakodowane, a sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Tylko suma punktów

Maturzyści nie otrzymają jednak swoich arkuszy z powrotem. Poznają tylko ogólną punktację, więc nie dowiedzą się, w których zadaniach popełnili błędy. - Każdy uczeń będzie miał prawo zajrzeć do swojego arkusza. Wystarczy, że wystąpi z odpowiednim wnioskiem. Jak na prawdziwej maturze - uspakajała dyrektorka Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, Danuta Zakrzewska (czytaj więcej na stronach Łodź Gazeta.pl ).

Kolejna próbna matura już wkrótce

W drugiej połowie listopada również portal Edulandia.pl, "Gazeta Wyborcza" i Wydawnictwo Pedagogiczne "Operon" zorganizują w szkołach w całej Polsce próbny egzamin maturalny (i to nie tylko z matematyki). Harmonogram i więcej informacji na temat czwartej edycji próbnej matury z Operonem znajdziesz tutaj . Przygotuj się do niej, rozwiązując zadania z próbnej matury z Operonem z zeszłego roku .

ak

-----

Maturzysto! - Przygotuj się do swojego egzaminu razem z nami! Nasza redakcja przygotowała specjalny program powtórkowy zgodny z zagadnieniami egzaminu maturalnego. Chcesz cyklicznie otrzymywać materiały powtórkowe, testy i poradniki, dzięki którym zwiększysz swoją wydajność na egzaminie? Zapisz się na bezpłatny newsletter i korzystaj w pełni z naszych pomocy naukowych. Póki co dajemy ci jeszcze odpocząć. Pierwszej dostawy materiałów spodziewaj się od połowy października

Jeśli poza materiałami przygotowującymi do egzaminów, interesują cię ogólne informacje dla licealistów i studentów związane ze szkołą i szeroko pojętą edukacją, zapisz się na ogólny newsletter Edulandia.pl.

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX