Znajdź kurs, studia, szkolenie

Matura 2014, studia, kursy, szkolenia

dla uczniów, studentów... dla Ciebie

Terminy egzaminów w 2015 roku!

Centralna Komisja Egzaminacyjna podała terminy sprawdzianu szóstoklasisty, egzaminu gimnazjalnego i egzaminów maturalnych, które odbędą się w 2015 roku! Przeczytaj »

Diagnoza przedmaturalna z języka polskiego

10 czerwca Instytut Badań Edukacyjnych przeprowadził diagnozę przedmaturalną. Uczniowie klas drugich napisali przykładowy test nowej matury z języka polskiego. Przeczytaj »

Pamięć czyni cuda - jak ją ćwiczyć?

Wszyscy denerwujemy się, gdy zapomnimy załatwić ważną sprawę. Uzależniamy się więc od wszelkiego rodzaju organizerów czy samoprzylepnych karteczek ponaklejanych w rożnych miejscach domu czy też pracy. Przeczytaj »

Wakacyjny rozkład jazdy na najdłuższe lato życia

Matura już "z głowy". Szkoła ukończona. Do najbliższego obowiązku pozostały... cztery miesiące! Maturzyści przeżywają prawdopodobnie najdłuższe wakacje w życiu. Jak je dobrze wykorzystać? Przeczytaj »

Zwolnienie z egzaminu - to możliwe!

Obowiązkowy egzamin gimnazjalny i maturalny może ominąć każdy, kto wykaże się szczególnymi umiejętnościami na konkursach oraz olimpiadach przedmiotowych. Przeczytaj »

Edulandia na smartfonie. Bądź na bieżąco z m.edulandia.pl

Dostępna jest już mobilna wersja serwisu Edulandia.pl. Dzięki temu uczniowie mogą w wygodny sposób sprawdzić, co słychać w edukacji.Przeczytaj »

Nie wiesz, co robić po maturze? Sprawdź, która praca jest dla Ciebie

Zdajesz maturę w 2014 r.? Nie wiesz, jaki kierunek studiów wybrać? Masz wątpliwości, czy zawód który wykonujesz naprawdę do Ciebie pasuje?Sprawdź »

Matura aktualności