Próbna matura z Operonem 2012 - harmonogram, arkusze, odpowiedzi

łopina
23.11.2011 , aktualizacja: 19.11.2012 12:09
A A A
Czterodniowe przedbiegi maturalne, czyli próbna matura z Operonem 2012 zakończona. Zobacz arkusze i odpowiedzi ze wszystkich przedmiotów i sprawdź, jakby ci poszło!

Biologia, chemia, fizyka, wos, historia, geografia i rozszerzone polski i matematyka Zobacz oficjalne arkusze i odpowiedzi!Języki obce: angielski, niemiecki, rosyjski, francuski Zobacz oficjalne arkusze i odpowiedzi!Uczniowie z całej Polski zasiedli wczoraj do arkuszy z języków obcych z zakresu podstawowego i rozszerzonego, przygotowanych przez wydawnictwo Operon. Przez 170 minut sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności z tych przedmiotów. Maturzyści do wyboru mieli 4 języki: angielski, niemiecki, francuski i rosyjski.

W przypadku poziomu podstawowego uczniowie na egzaminie z każdego języka musieli się zmierzyć z 8 zadaniami. Poziom rozszerzony podzielony był na dwa arkusze, w których łącznie do rozwiązania było 9 zadań.

W teście z języka angielskiego abiturienci rozwiązywali zadania m.in. na podstawie usłyszanej rozmowy córki z ojcem, tekstu o łaźni japońskiej czy audycji radiowej o miastach i wioskach położonych w okolicy Dublina. Jednym z zadań było też napisanie zaproszenia dla znajomych na przyjęcie dla swojego przyjaciela. Część rozszerzona składała się głównie z wypełniania luk w tekstach, jak również z wypowiedzi pisemnej na jeden z trzech podanych tematów jak np. napisanie rozprawki na temat dobrych i złych stron najpopularniejszego, zdaniem maturzysty, internetowego serwisu społecznościowego.

Egzamin z języka niemieckiego złożony był m.in. z zadań dotyczących audycji na temat młodzieżowych projektów ekologicznych czy dopasowania właściwych pytań do odpowiedzi pana Grossa, dyrektora do spraw kadrowych w koncernie Audi. Maturzyści zdający język niemiecki, tak samo jak ich koledzy zdający język angielski, mieli za zadanie napisać zaproszenie, ale dla swoich niemieckich znajomych, których zapraszali na koncert swojego zespołu. W części rozszerzonej także trzeba było uzupełniać luki w zadaniach i wypowiedzieć się na jeden z 3 zaproponowanych tematów, jak np. napisać opowiadanie, którego bohater pewnego dnia postanawia zniknąć z domu.

Zadania na egzaminie z języka francuskiego i rosyjskiego składały się z podobnych zadań jak egzaminy z języka angielskiego i niemieckiego.

Próbna Matura z OPERONEM ruszyła we wtorek 22 listopada i potrwa 4 dni. Każdego dnia egzamin próbnej matury rozpoczyna się o tej samej godzinie: 9.00. Jest to bardzo ważne, by testy nie znalazły się wcześniej w publicznym obiegu.

Pod poniższymi linkami znajdziesz arkusze i odpowiedzi do poszczególnych przedmiotów:

język polski podstawowy - arkusze i odpowiedzi
matematyka podstawowa - arkusze i odpowiedzi
język angielski - arkusze i odpowiedzi!
język niemiecki - arkusze i odpowiedzi!
język rosyjski - arkusze i odpowiedzi!
język francuski - arkusze i odpowiedzi!
wos - arkusze i odpowiedzi!
biologia - arkusze i odpowiedzi!
geografia - arkusze i odpowiedzi!
historia - arkusze i odpowiedzi!
chemia - arkusze i odpowiedzi!
fizyka i astronomia - arkusze i odpowiedzi!
matematyka rozszerzona - arkusze i odpowiedzi!
język polski rozszerzony - arkusze i odpowiedzi!

Rozkład poszczególnych dni próbnej matury z OPERONEM:

- wtorek; 22.11: język polski zakres podstawowy, godz. 9.00, czas trwania: 170 min.
- środa; 23.11: matematyka zakres podstawowy, godz. 9.00, czas trwania: 170 min.
- czwartek; 24.11: języki obce (angielski, niemiecki, francuski, rosyjski), godz, 9.00. Zakres podstawowy potrwa 120 min, a zakres rozszerzony: część I: 150 min, a część II: 180 min.
- piątek; 25.11: język polski i matematyka w zakresie rozszerzonym (czas trwania: 180 min) oraz przedmiotów dodatkowych: historii, WOS-u, biologii, chemii, geografii, fizyki i astronomii w zakresie podstawowym (czas trwania: 120 min) i rozszerzonym (czas trwania: 180 min - historia, WOS; 150 min - pozostałe).

Dorwij ją, nim ona dorwie ciebie! - "Ożeż w Maturę" na Facebooku

Na Facebooku uruchomiliśmy specjalną przestrzeń, w której mogą łączyć się tegoroczni maturzyści. Na ścianie fanpage'a "Ożeż w Maturę" masz możliwość zapytać o potrzebne pomoce naukowe, przypomnieć sobie niezbędne wzory, podzielić przeczuciami z innymi nieszczęśnikami, którzy w tym roku zdają maturę. W czasie trwania matur będziecie mogli na bieżąco wymieniać się wątpliwościami, rozwiązaniami zadań itp. Wsparcie 24 godziny na dobę.Matura w maju? Zapisz się na bezpłatny newsletter dla maturzystów!


Uwaga Maturzyści!

Sprawdź, co trzeba zrobić, żeby zdać maturę z poszczególnego przedmiotu

Jak zdać maturę z języka polskiego

Jak zdać maturę z matematyki

PYTANIE Jak oceniasz próbną maturę z Operonem?

 Jest potrzebna i przydatna. Dzięki niej wiem, jakie mam jeszcze braki
 Dobrze, że jest, ale jakby jej nie było, to bym nie płakał
 Gdyby jej nie było, nie musiałbym się teraz stresować
 Jest zupełnie niepotrzebna
 Każda matura to bzdura!

Zobacz więcej na temat:

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX