Znajdź kurs, studia, szkolenie

Jaga Cafe - nowa kawiarnia dla studentów. Kusi cenami

Agnieszka Danowska
10.04.2013 , aktualizacja: 10.04.2013 13:21
A A A Drukuj
Jaga Cafe przy ul. Pomorskiej 145

Jaga Cafe przy ul. Pomorskiej 145 (Fot. Małgorzata Kujawka / Agencja Gazeta)

- Chcieliśmy otworzyć lokal w pobliżu Lumumbowa, bo studenci dają nam energię do działania - tłumaczy Agnieszka Mroczkowska, współwłaścicielka otwartej kilka dni temu przy Pomorskiej 145 drugiej kawiarni pod szyldem Jaga Cafe
Agnieszka Mroczkowska z tatą Grzegorzem od kilku lat prowadzą palarnię kawy i kawiarnię przy ul. Rewolucji 1905 r. W tamtejszej Jaga Cafe przesiadują studenci pobliskiego Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ. Choć miejsce przez długi czas nie miało nawet szyldu, pocztą pantoflową rozniosła się wieść o przytulnej kafejce, gdzie można wypić dobrą kawę w cenie dostosowanej do studenckiego portfela. - Rzeczywiście wieść o naszej kawiarni niosła się sama. Na pewno pomagał zapach świeżo palonej kawy, który rozchodził się po całym podwórku. Byliśmy pochłonięci rozwojem palarni, więc po prostu nie mieliśmy czasu na promocję kawiarni - tłumaczy Agnieszka Mroczkowska.

Rodzinna kawiarnia przy Rewolucji doczekała się stałych klientów i... swojej filii. Kilka dni temu na parterze kamienicy przy Pomorskiej 145 otwarto drugi lokal pod szyldem Jaga Cafe. - Nastawiamy się na studentów, bo uwielbiamy otaczać się młodymi ludźmi. Studenci mają świetną energię, są bardzo życzliwi, a poza tym naprawdę znają się na kawie - wyjawia Grzegorz Wawrzyniak, tata Agnieszki, który jest odpowiedzialny za palarnię. - Szybko się zaprzyjaźniamy, na Rewolucji mieliśmy studentów, którzy przychodzili do nas od pierwszego roku, przez całe studia, aż po ostatnią kawę po obronie dyplomu. Wyjeżdżali na Erasmusa, wracali, opowiadali o życiu zagranicą, a nawet przywozili upominki - wspomina Mroczkowska.

Nowe miejsce wybrali nieprzypadkowo. Kamienica otoczona jest wydziałami - Biologii i Ochrony Środowiska, Fizyki i Informatyki Stosowanej, Matematyki i Informatyki, w pobliżu jest też Wydział Zarządzania, Chemii oraz Wydział Prawa i Administracji. - Mimo takiego skupiska, niewiele jest tu miejsc, by przysiąść na kawę i drobną przekąskę w przerwie między zajęciami - uważa tata Agnieszki.

Do nowej Jagi właściciele chcieli przenieść klimat lokalu z Rewolucji: - Odrestaurowaliśmy stare rolety i ościeżnice. Odsłoniliśmy fragmenty czerwonej cegły. Pracy było sporo, bo lokal był w opłakanym stanie, ale w końcu się udało - informuje Grzegorz Wawrzyniak.

Co w menu? Oczywiście kawy! Espresso (3,50 zł), cappuccino (4,50 zł), latte (4,50 zł) kawa po wiedeńsku (5,50 zł). Lada dzień będzie można kupić tu także kawę wypalaną przy Rewolucji. Ale kawy to nie wszystko. - Moim hitem jest "Jaga w chmurach" czyli gorąca biała czekolada z musem wiśniowym, bitą śmietaną i płatkami migdałowymi (5,50 zł) - poleca właścicielka kawiarni.

Do tego można zamówić przekąski: naleśniki XXL kosztują 4,50, tosty - od 3 zł, sałatki - od 5 zł. W planach są także wytrawne i słodkie tarty.

Zobacz także

Zobacz więcej na temat:

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Który kierunek humanistyczny lub społeczny uważasz za najbardziej przyszłościowy?

28%
Dziennikarstwo i komunikacja społeczna (2939)

26%
Psychologia (2692)

17%
Historia (1769)

14%
Filozofia (1407)

  8%
Pedagogika (787)

  7%
Socjologia (733)

Liczba oddanych głosów: 10327