Nowe kierunki studiów: zarządzanie kryzysowe, projektowanie gier komputerowych, hipologia i inne

Agnieszka Wrońska
20.06.2012 09:45
A A A

Od sytuacji kryzysowej nie można uciec, przytrafia się ona, prędzej czy później w każdej firmie. Dlatego warto wiedzieć jak sobie z nią poradzić. Pomoże nam w tym kierunek Komunikacja promocyjna i kryzysowa Uniwersytetu Śląskiego.

Studia kształcą w zakresie wielowymiarowej komunikacji społecznej i wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu na właściwie przygotowane kadry rzeczników, negocjatorów i specjalistów od promocji. Kształci specjalistów-praktyków posiadających wiedzę oraz umiejętności praktycznego jej zastosowania w promowaniu towarów, usług czy idei.

Przyszli specjaliści znajdą zatrudnienie w agencjach reklamowych i public relations, w urzędach miasta, województwa i gminy -  w działach promocji regionu; a także w działach reklamowych redakcji, rozgłośni radiowych i sieci telewizyjnych. Ale to nie wszystko. Absolwenci mogą podjąć pracę  także jako negocjatorzy kryzysowi menedżerowie programów kryzysowych, koordynatorzy działań kryzysowych w jednostkach organizacji, pracownicy ośrodków interwencji kryzysowej, mediatorzy w sytuacjach kryzysowych czy dziennikarze i specjaliści w działach reklamy mediów.

Kwalifikacja obejmuje konkurs świadectw dojrzałości - pod uwagę brane są wyniki z części pisemnej egzaminu maturalnego: język polski, język obcy oraz przedmiot do wyboru.

  Komentarze (23)
  Zaloguj się
  • fajny_zajety

   Oceniono 20 razy 10

   Dobry pomysł! W Polsce będzie więcej bezrobotnych po ciekawych studiach!

  • otika1

   Oceniono 6 razy 6

   jak zwykle wysoka jakość merytoryczna artykułu :)

   Fotonika jest na PW od ponad 13 lat, czyli informacja o nowym kierunku jest troszku mocno przeterminowana, zaraz pewnie się dowiemy że mechatronika i biomed też to nówki sztuki są

  • otika1

   Oceniono 4 razy 4

   no tak w 1970r, postanowili, imif.mchtr.pw.edu.pl/ ,
   "dziennikarz" GW w niecałe 42 lata to odkrył

   dajmy jej jakąś nagrodę za to :)

  • drewny_kocur

   Oceniono 8 razy 2

   ano trzeba potencjalnym studentom mydlic oczy ze nowe kierunki otworza im droge do kariery w momencie kiedy jedyne co otwieraja to miejsca pracy dla profesorkow hehehe...szkoda ze ci biedni studenci dopiero po studiach odkryja ze nie musieli tyle zycia poswiecac nauce zeby pracowac na kasie w Bidronce lub jako ochroniarze w Tesco...zycie w Polsce jest groteska...ale oczywiscie i tak mamy lepiej niz ci w Afryce albo w Indiach np...;)

  • sselrats

   Oceniono 3 razy 1

   Projektowanie "tekstur". Dlaczego dziennikarze nie musza konczyc studiow polonistycznych? To sie zawsze nazywalo faktury.

  • Mariusz Nowak

   0

   jak zarządzanie kryzysowe to tylko na wyższej szkole bezpieczeństwa, wykwalifikowana kadra oraz dedykowane specjalności, to ma sens

  • prawyprosty1

   Oceniono 6 razy 0

   Kierunek Doradztwo filozoficzne :)
   Ale mnie rozbawili z rana! To będziemy mieć "Palikotów" w ilościach hurtowych. Tylko jeśli taki doradca nie zostanie posłem, to co on będzie w życiu robił? Otworzy biuro doradztwa filozoficznego?
   Jak ktoś chce skończyć studia, po których będzie miał sensowną pracę, to idzie na studia dające zawód i wymagające intelektualnie, a nie na jakieś "koszałki opałki". Absolwent po prawie, ekonomii, medycynie, stomatologii, farmaceutyce, studiach technicznych czy studiach nauczycielskich ma wiedzę (bardziej lub mniej teoretyczną), która przyda mu się w pracy. Kończenie filozofii, gender studies, politologii to strata czasu, zmarnowane pięć lat. Po tym można zostać tylko politykiem, feministką albo... bezrobotnym

  Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX